Akciová cena Zelený mladý jačmeň - prášok Zväčšiť

Mladý zelený jačmeň BIO - prášok (40x3 g)

BIO mladý zelený jačmeň - extrémne jemný prášok z výhonkov mladého jačmeňa na prípravu zdravého zeleného nápoja. Bohatý zdroj enzýmov, minerálov, chlorofylu, aminokyselín a proteínov. Porciované hygienické balenie 120g (40x3g).

Viac detailov

Ihneď k odberu

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 1 bod. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 1 bod potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,10 €.


12,80 € s DPH

-1,50 €

14,30 €  s DPH

Akceptujeme platby
Akceptujeme platby
Logo Heureka

Detaily

BIO mladý zelený jačmeň - zdravý zelený nápoj, bohatý zdroj enzýmov, minerálov, chlorofylu, aminokyselín a proteínov.

Certifikované porciované hygienické balenie (40 x 3g)

Svetlozelený extrémne jemný prášok z výhonkov mladého jačmeňa je určený k príprave sviežeho zeleného nápoja v BIO kvalite. Takto získaný zelený nápoj je veľmi ľahko a rýchlo vstrebaný do organizmu. Obsahuje široké spektrum minerálov, vitamínov, enzýmov a je zdrojom životodarného chlorofylu a vlákniny. Patrí medzi zelené potraviny, ktoré majú pozitívny vplyv na ľudský organizmus nielen z hľadiska preventívneho, ale aj ako samotná súčasť liečby.

Mladý zelený jačmeň obsahuje:

 • 10x viac vápnika ako mlieko
 • 25x viac draslíka ako banány
 • 16x viac vitamínu B1 ako paradajky
 • 45x viac vitamínu B2 ako hlávkový šalát
 • 20x viac vitamínu E ako biela múka
 • 8x viac kyseliny listovej ako špenát

V súčasnosti množstvo lekárov a odborníkov na zdravú výživu začína stále viac propagovať trend zelených potravín („green foods“). Hlavnou zásadou tohto trendu je konzumácia rastlinnej stravy v surovom stave.

Dôležitou súčasťou „green foods“ je aj pitie tzv. zelených nápojov, ktoré majú na naše zdravie jedinečné pozitívne účinky. Keďže s organicky pestovaným ovocím či zeleninou sa stretávame len veľmi zriedkavo a význam „zelenej stravy“ pre náš organizmus je mimoriadny, môže byť vhodným riešením práve prípravok mladý zelený jačmeň.

Zloženie prípravku BIO Mladý jačmeň

Zloženie prípravku BIO Mladý jačmeň

 • Dávkovanie: 1 vrecúško (3g) ráno, najlepšie 10-15 minút pred jedlom. Rekonvalescenti, športovci, starší a chorí ľudia môžu užívanie zvýšiť na 2 x denne. Deťom je odporúčaná polovičná dávka.
 • Príprava nápoja: Obsah jedného vrecúška zmiešajte najlepšie s chladnou čistou vodou, mliekom alebo džúsom.
 • Obsah balenia: 120g  (40 vrecúšok x 3g)

Užívanie mladého jačmeňa je vhodné pri týchto problémoch, kde je možné pocítiť jeho pozitívne pôsobenie:

 • Mladý zelený jačmeň

  zlepšenie krvného obrazu
 • problémy s trávením - chlorofyl sa používa pri liečbe vredových ochorení žalúdka a čriev
 • problémy s páchnucim dychom a hemoroidy
 • prevencia proti ukladaniu cholesterolu
 • pri zápche - vďaka obsahu draslíka a vlákniny, ktoré podporujú pohyb tráviacej sústavy a vyprázdňovanie
 • pálenie záhy - mladý jačmeň je výrazne zásaditý, čím obnovuje acido-alkalickú rovnováhu pri prekyslení organizmu
 • spomalenie bunkového stárnutia - SOD (superoxid dismutáza) ničí kyslíkové radikály
 • prevencia proti rakovine - enzým SOD a chlorofyl vykazujú účinné protirakovinové pôsobenie
 • problémy so srdcom, krvným obehom
 • bolesti hlavy, poruchy spánku, chronická únava a depresia
 • cukrovka - vďaka svojej zásaditej povahe upravuje mladý jačmeň vstrebávanie cukrov cez črevné steny
 • pôsobí v organizme protizápalovo - využíva k tomu vysoký obsah chlorofylu

Najväčším prínosom mladého jačmeňa je vysoký obsah chlorofylu. Molekula zeleného farbiva chlorofylu je veľmi podobná molekule hemoglobínu – krvného farbiva. Vďaka tomu chlorofyl zlepšuje prenos kyslíka, jeho vysoký obsah pôsobí dezinfekčne, zlepšuje krvný obraz, okysličenie jednotlivých orgánov, bráni zápalom, urýchľuje hojenie rán. Chlorofyl taktiež podporuje celkovú regeneráciu organizmu a neutralizuje voľné radikály. 

Významný je zásadotvorný efekt mladého jačmeňa na ľudský organizmus. V súčasnosti väčšina konzumovanej stravy spôsobuje v tele kyslú reakciu, a to v dôsledku stresu, konzumácie tepelne upravenej stravy, alkoholu, kávy a pod. Harmonický pomer kyselín a zásad je základom zdravia organizmu. Mladý jačmeň obsahuje bázické minerály ako je sodík, draslík, vápnik a horčík, ktoré vďaka svojmu zásaditému charakteru pomáhajú kyslému prostrediu v tele neutralizovať a tým prispievajú k optimálnym funkciám organizmu.

Mladý jačmeň obsahuje 18 aminokyselín z 20, vrátane 8 esenciálnych, ktoré si organizmus nevie vyrobiť sám. Aminokyseliny sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých je tvorená každá bunka ľudského organizmu.

Spracovanie mladého jačmeňa je tak šetrné, že nápoj obsahuje viac ako 20 enzýmov, ktoré sú základným katalyzátorom takmer všetkých chemických procesov v našom tele. Enzýmy v mladom jačmeni sú zachované vďaka rýchlemu mikrovlnému sušeniu a špeciálnemu drveniu vzduchom pri teplote -5°C. Enzýmy strácajú účinnosť pôsobením teploty nad 40°C. Tepelne spracované jedlo neobsahuje takmer žiadne živé enzýmy a navyše ich odčerpáva z nášho tela. 

 • Ide o produkt ekologického a organického poľnohospodárstva, t.j. výroba potravín bez herbicídov, pesticídov, umelého hnojiva a genetickej úpravy kontrolovaný európskym kontrolným a certifikačným úradom ECOCERT a slovenským certifikačným úradom NATURALIS.
 • Schválené Úradom verejného zdravotníctva SR pod číslom OHVBPKV/8941/2007/Trs.

VIDEO - príprava zeleného nápoja

Hodnotenie zákazníkov

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napísať názor

Mladý zelený jačmeň BIO - prášok (40x3 g)

Mladý zelený jačmeň BIO - prášok (40x3 g)

BIO mladý zelený jačmeň - extrémne jemný prášok z výhonkov mladého jačmeňa na prípravu zdravého zeleného nápoja. Bohatý zdroj enzýmov, minerálov, chlorofylu, aminokyselín a proteínov. Porciované hygienické balenie 120g (40x3g).

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (13)