Sprchový filter DIOS

Sprchový filter DIOS zabezpečí zdravé prostredie v kúpeľni a vodu bez chlóru vhodnú na sprchovanie aj pre ľudí s citlivou pokožkou, alergikov a tiež pre deti. Sprchový filter sa montuje veľmi jednoducho, medzi vodovodnú batériu a sprchovú hadicu. Farebné prevedenie: Biely alebo chrómový lesklý.

Viac detailov

Ihneď k odberu

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 3 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 3 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,30 €.


39,50 € s DPH

-1,50 €

41,00 €  s DPH

Akceptujeme platby
Akceptujeme platby
Logo Heureka

Detaily

Sprchový filter DIOS zabezpečí zdravé prostredie v kúpeľni a vodu bez chlóru vhodnú na sprchovanie aj pre ľudí s citlivou pokožkou a alergikov. Takto prefiltrovaná voda pôsobí blahodárne pri psoriáze (lupienke), rôznych ekzémoch (napr. atopický ekzém), obmedzuje svrbenie kože po kúpeli, je vhodný pre citlivú aj detskú pokožku.

Môžete si zvoliť farebné prevedenie filtra na sprchu: Biely alebo Chromový lesklý

Chorobou modernej doby sú rôzne alergie, ktoré sa čím ďalej tým viac stávajú chorobami ekologickými. Vznik alergických chorôb úzko súvisí s našim životným prostredím. Alergiami je najviac zasiahnutý dýchací systém, potom kožný, tráviaci a centrálny nervový systém. Alergií pribúda i preto, že sa zvyšuje naša životná úroveň. Obklopujeme sa vecami, ktoré nám prinášajú väčšie pohodlie, ale často pritom obsahujú látky, ktoré nám následne škodia. Musíme tiež brať do úvahy stále sa znižujúcu imunologickú odolnosť obyvateľstva.

Okrem správnej životosprávy je dôležitá aj prevencia - dobrá voda a čistý vzduch.

Škodlivé látky sa do tela dostávajú nielen prostredníctvom jedla a pitia, ale i pri sprchovaní - pokožkou a vdychovaním vodnej pary. Mnoho lekárov dokonca tvrdí, že pri sprchovaní absorbuje telo viac chlóru ako pri vypití dennej dávky vody rovnakej kvality.

Zdravé prostredie v kúpeľni Vám zaistí filter na sprchu DIOS. Spoľahlivo filtruje teplú aj studenú vodu. S vysokou účinnosťou odstraňuje z vody nielen chlór, ale aj chloramín, olovo, ťažké kovy, železo, sírovodík a ďalšie škodlivé a dráždivé látky.

Filter DIOS chrom

filter na sprchu

Sprchový filter DIOS obsahuje granule zliatiny kovov, predovšetkým medi a zinku. Medzi týmito kovmi je elektrochemický potenciál, každá granula tvorí v podstate "elektrolitický článok", umožňujúci redukčno-oxidačnú reakciu (tzv. redox). Tieto reakcie na seba s vysokou účinnosťou viažu chlór a na rozdiel od aktívneho uhlia aj z teplej vody a pri vysokých filtračných rýchlostiach. Mechanizmus dechlorácie je založený na zmene elektrónovej štruktúry atómu chlóru a vzniká neškodný chlorid. Toto filtračné prostredie je zároveň nepriaznivé pre rast baktérií, plesní a rias. Elektrochemický potenciál ovplyvňuje elektrónový transport v bunkách mikroorganizmov čo vedie k ich zničeniu a znemožňuje tak väčšine mikroorganizmov prežiť.

 • Takto prefiltrovaná voda pôsobí blahodárne napr. pri psoriáze (lupienke), rôznych ekzémoch (napr. atopický ekzém), vhodný je aj pri citlivej pokožke a problémoch s pleťou ...
 • Obmedzuje svrbenie kože po kúpeli, je vhodný aj pre citlivú detskú pokožku.
 • Po kúpeli sa už nemusíte natierať krémami, lebo pokožku už žiadna cudzorodá látka neprovokuje k svrbeniu.
 • Voda bez chlóru nedráždi nosnú sliznicu.
 • Kapacita sprchového filtra závisí od množstva chlóru vo Vašej vode. Spravidla sa pohybuje okolo 35 000 litrov vody, t.j. pre štvorčlennú rodinu zhruba na jeden rok.
 • Možnosť výmeny aktívnej náplne vyčerpaného filtra (regenerácia).
 • Jednoduchá montáž, žiadne problémy s údržbou.
 • Schválený Ministerstvom zdravotníctva.

Technické údaje sprchového filtra DIOS:

 • prietok: 18 litrov/min.
 • priemer: 50 mm, dĺžka: 115 mm
 • závit: M39 x 1,25
 • životnosť: do 35 000 litrov alebo do 18 mesiacov
 • farebné prevedenie: biely alebo chromový lesklý

Záruka originálneho produktu priamo od výrobcu Aqua Aurea, s.r.o. (ČR)

V prípade potreby prispôsobenia upevnenia sprchového filtra na vodovodnú batériu, je možné individuálne doobjednať doplnkové redukcie ako je "kolienko" (3,30€), predžovací člen 18, 30 alebo 50mm (3,50€) - informácie poskytneme na požiadnie - prípadne uveďte pri objednávke do poznámky. 

kolienko na sprchový filterpredĺženie k sprchovému filtru

„Sprchovanie, a v menšom rozsahu i kúpeľ vo vani, vedie k väčšiemu vystaveniu organizmu pôsobeniu toxických látok prítomných vo vode z vodovodu ako pri pití vody. Chemikálie sa pri očiste vyparujú z vody a sú vstrebávané. Môžu sa tiež rozšíriť po dome a vdychujú ich aj ostatné osoby. Obyvatelia domácnosti tak môžu prijať šesť až stokrát viac chemikálií vdychovaním vzduchu počas sprchovania a kúpania vo vani ako bežným pitím."

(Ian Anderson, uverejnené v New Scientist, 18.9.1986)

Sprchový filter DIOS pochrómovaný

(obr.: Sprchový filter pochrómovaný)

filter na sprchu v bielom prevedení

(obr.: Sprchový filter biely)

Ďalšie možnosti napojenia filtra na sprchu:

filter na sprchu napojenie s predĺžením

(Filter na sprchu napojenie s predlžovacím dielom)

filter na sprchu napojenie pred ružicu

(Filter na sprchu napojenie pred ružicu)

* Sprchový filter DIOS spĺňa požiadavky Nariadenia vlády SR č. 354/ 2006 Z. z. v platnom znení, ktorým sa ustanovujú požiadavky na vodu určenú na ľudskú spotrebu a kontrolu kvality vody určenej na ľudskú spotrebu a Vyhlášky Ministerstva zdravotníctva č. 552/ 2007 Z. z. v platnom znení, o hygienických požiadavkách na výrobky určené na styk s pitnou vodou.

 • Ak chcete vymeniť vypotrebovaný filter za nový, prejdite na túto stránku "Regenerácia filtra". Pri výmene je potrebné doručiť ku nám Váš starý (vypotrebovaný) filter, inak nie je možné poskytnúť zľavu za výmenu filtra.

VIDEO - Ukážka ako filter funguje:

Hodnotenie zákazníkov

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napísať názor

Sprchový filter DIOS

Sprchový filter DIOS

Sprchový filter DIOS zabezpečí zdravé prostredie v kúpeľni a vodu bez chlóru vhodnú na sprchovanie aj pre ľudí s citlivou pokožkou, alergikov a tiež pre deti. Sprchový filter sa montuje veľmi jednoducho, medzi vodovodnú batériu a sprchovú hadicu. Farebné prevedenie: Biely alebo chrómový lesklý.

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (8)