Filter na dusičnany vo vode DIONELA FDN2 Zväčšiť

Filter na dusičnany vo vode DIONELA FDN2

d-fdn2

Filtračný prístroj DIONELA s vložkou FDN 2 zlepšuje chuť a farbu vody, odstraňuje dusičnany, zákal, zápach, chlór a ďalšie nežiadúce látky. Takto upravená voda je vhodná na dlhodobé používanie pre všetkých spotrebiteľov, vrátane kojencov od 12 mesiacov - vhodný aj ako filter na vodu do kuchyne.

Viac detailov

Ihneď k odberu

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 20 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 20 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 2,00 €.


205,00 € s DPH

Akceptujeme platby
Akceptujeme platby
Logo Heureka

Detaily

Filtračný prístroj DIONELA s vložkou FDN 2 zlepšuje chuť a farbu vody, odstraňuje z vody dusičnany, zákal, zápach, chlór a ďalšie nežiadúce látky - vhodný aj ako filter na vodu do kuchyne.

Odstraňuje alebo radikálne znižuje obsah množstva rôznych zdraviu škodlivých látok, napr. ropných látok, tenzidov (saponátov), stôp chemických látok používaných v poľnohospodárstve (herbicídov, insekticídov, fungicídov), organických zlúčenín chlóru ako sú polychlorované bifenyly (PCB), chloroform a ostatné THM, chlórbenzén, chloretén..., aromatických uhľovodíkov: fenolov a ich derivátov, benzénu, fluoranténu, toluénu, xylénu, krezolov..., zvyškov prírodných organických látok, ktoré prešli vodárenskou úpravou, železa, hliníka, kadmia, berýlia, olova a ďalších ťažkých kovov a množstva ďalších škodlivín s dokázateľnými alebo predpokladanými toxickými, karcinogénnymi, mutagénnymi, teratogénnymi alebo kombinovanými účinkami.

Potrebujete čo najkvalitnejšiu vodu, zbavenú aj dusičnanov ?

Tak kvalitnú, že by bola vhodná i pre starších kojencov ?

Správnym riešením je Dionela s vložkou FDN 2!

Základnou požiadavkou na pitnú vodu z verejných vodovodov je, aby zabránila vzniku infekčných chorôb. Preto je Vaša voda chlórovaná. Reakciou chlóru s niektorými organickými látkami a chemikáliami, ktorých zvyšky prešli vodárenskou úpravou, však vznikajú zapáchajúce látky. Nebezpečné sú najmä karcinogénne trihalometany (THM), ktoré vznikajú reakciou chlóru s huminovými látkami. Preváranie vody je z hľadiska odstraňovania uvedených škodlivín neúčinné.

Dusičnany sa stali synonymom chemického znečistenia pitných vôd. Vyhláška odporúča menej než 15 mg/l NO3. Ako hraničnú (limitnú) hodnotu určuje 50 mg/l NO3. Odhaduje sa, že odporúčanej hodnote nevyhovuje viac ako 90% studní, hraničnej hodnote nevyhovuje asi 70% studní. Obsah dusičnanov vo vode z verejných vodovodov je zvyčajne vyšší ako odporúčaná a nižší ako hraničná hodnota. Dusičnany majú dokázateľne karcinogénne účinky. Komunálne vodárne nie sú na odstraňovanie dusičnanov technologicky vybavené.

  • Filtračná vložka FDN 2 odstraňuje dusičnany podľa pôvodnej českej technológie. Tá predstavuje najvyššiu svetovú úroveň v iontovýmennej denitratácii vody. Táto technológia bola vyznamenaná zlatou medailou na medzinárodnej výstave vynálezov MUBA 81 (Bazilej, Švajčiarsko 1981).

  • Kapacita vložky FDN 2 závisí od vstupnej koncentrácie dusičnanov - viď tabuľka. Kapacita je počítaná do dosiahnutia výstupnej koncentrácie 15 mg/l dusičnanov, pri ktorej zákazník podľa návodu odkladá vložku medzi vložky vyčerpané.

  • Vložka FDN 2 nedeformuje obsah chloridov, síranov a hydrogenkarbonátov, nepoškodzuje vodu nadprodukciou dusitanov a amoniaku. Zachováva biologickú hodnotu vody.

  • Upravená voda je veľmi vhodná na sústavné, dlhodobé používanie pre všetkých spotrebiteľov, vrátane kojencov od 12 mesiacov.

  • Vhodný filter na vodu do kuchyne s umiestnením na linku, alebo pod linku so samostatnou vodovodnou batériou.

Kapacita vložky FDN 2 (orientačne)

Dusičnany (mg/l) 18 30 45 55 65 80 100 130 160 200 300
Litre 1000 715 540 480 422 360 300 245 205 170 115

  • Poznámka: Okrem kúpy samotného filtra je potrebné zvážiť aj výber vhodného prepínača na napojenie filtra. Máme v ponuke 4 druhy napájacích prepínačov pre vodné filtre Dionela. Montáž prepínačov nezabezpečujeme, nakoľko je to individuálna záležitosť a je viacero spôsobov napojenia. Niektoré sú veľmi jednoduché a zvládne to takmer každý sám, prípadne treba urobiť určité vodo-inštalatérske práce, ktoré si rieši každý klient podľa vlastného uváženia a možností.

  • Podrobnosti k napájacím prepínačom a k regenerácii (výmene) filtračných vložiek nájdete v sekcii "Príslušenstvo k filtrom"


Rozmery filtra: výška=43 cm; priemer=10 cm; prietok=1 L/min.

Ďalšie typy filtrov DIONELA:

Záruka originálneho produktu priamo od výrobcu Aqua Aurea, s.r.o. (ČR)

Video ukážka filtra Dionela v prevedení zapojenia pod kuchynskú linku so samostatnou batériou:

Hodnotenie zákazníkov

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napísať názor

Filter na dusičnany vo vode DIONELA FDN2

Filter na dusičnany vo vode DIONELA FDN2

Filtračný prístroj DIONELA s vložkou FDN 2 zlepšuje chuť a farbu vody, odstraňuje dusičnany, zákal, zápach, chlór a ďalšie nežiadúce látky. Takto upravená voda je vhodná na dlhodobé používanie pre všetkých spotrebiteľov, vrátane kojencov od 12 mesiacov - vhodný aj ako filter na vodu do kuchyne.

Príslušenstvo

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (8)