Dionela FAM1 - filter na pitnú vodu Zväčšiť

Dionela FAM1 - filter na pitnú vodu

d-fam1

Vodný filter DIONELA FAM 1 slúži na odstraňovanie širokého spektra cudzorodých látok z pitnej vody ako je chlór, ropné látky, fenoly a pod. Vhodný aj na Autopatiu. Je určený hlavne na úpravu pitnej vody z mestských vodovodov do kuchyne z ktorej pripravujeme nápoje alebo jedlo.

Viac detailov

Ihneď k odberu

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 19 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 19 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 1,90 €.


195,00 € s DPH

Akceptujeme platby
Akceptujeme platby
Logo Heureka

Detaily

AKCIA !

Vodný ilter DIONELA FAM 1 slúži na odstraňovanie širokého spektra cudzorodých látok z pitnej vody ako je chlór, ropné látky, fenoly a pod. Je určený najlepšie na úpravu vody, z ktorej pripravujeme nápoje alebo jedlo - vhodný aj ako filter na vodu do kuchyne aj na Autopatiu.

Filter DIONELA je unikátny český patentovaný výrobok, šitý na mieru kvality českých a slovenských vôd. Mimoriadne veľký objem absorbčných hmôt filtra je jedným z dôvodov jeho mimoriadne vysokej účinnosti.

Najkvalitnejšiu pitnú vodu pritom získate oveľa lacnejšie ako dennými nákupmi balenej vody. Je vhodný pre filtrovanie pitnej vody v každej domácnosti alebo firme a dokáže spoľahlivo odstrániť látky, ktoré vodu znečisťujú a pritom zachováva jej prírodné minerálne zloženie.

Zlepšuje chuť a farbu vody, odstraň uje z vody zákal, zápach a chlór. Ďalej odstraňuje, alebo radikálne znižuje obsah množstva ďalších zdraviu škodlivých látok, napr.:

 • ropné látky, tenzidy (saponáty), stopy chemických látok používaných v poľnohospodárstve (herbicídov, insekticídov, fungicídov)

 • organické zlúčeniny chlóru ako sú polychlorované bifenyly (PCB), chloroform a ostatné THM, chlórbenzén, chloretén ...

 • aromatické uhľovodíky: fenol a jeho deriváty, benzén, fluoranténu, toluén, xylén, krezol ...

 • zvyšky prírodných organických látok, ktoré prešli vodárenskou úpravou

 • železo, hliník, kadmium, berýlium, olovo a ďalšie ťažké kovy

 • radón a množstvo ďalších škodlivín s dokázateľnými alebo predpokladanými toxickými, karcinogénnymi, mutagénnymi, teratogénnymi alebo kombinovanými účinkami.

Kapacita vložky FAM 1 je až 38.000 litrov vody, najviac však dva roky od prvého nasadenia. Pre úpravu bežnej pitnej vody z vodovodu je práve táto filtračná náplň najvhodnejšia a najviac používaná, lebo hladiny dusičnanov bývajú väčšinou v mestských vodovodných rozvodoch v rámci normy, ale voda tu zvykne mať rôzne pachute a vyšší obsah chlóru.

 • Poznámka: Okrem kúpy samotného filtra je potrebné zvážiť aj výber vhodného prepínača alebo batérie na kuchynskú linku na napojenie filtra. Máme v ponuke 4 druhy napájacích prepínačov pre vodné filtre Dionela - napájacie prepínače nájdete v kategórii "Príslušenstvo k filtrom".

 • Montáž vodného filtra je skôr individuálna záležitosť a je viacero možností napojenia. Niektoré sú veľmi jednoduché a zvládne to takmer každý, prípadne treba urobiť menšie vodo-inštalatérske práce, ktoré si rieši každý klient podľa vlastného uváženia a možností.

 • V rámci Bratislavy je možné s montážou filtra osobne pomôcť - najlepšie je vopred sa u nás informovať.

 • Vhodný filter na vodu do kuchyne s umiestnením na linku, alebo pod linku so samostatnou vodovodnou batériou. Podľa typu zvoleného napojenia je dodaný filter s potrebnými hlavicami, či už na alebo pod kuchynskú linku.
 • Filter Dionela je vhodný aj na Autopatiu - Autopatia je metóda celostného pozitívneho pôsobenia na ľudský organizmus. Vznikla na základoch klasickej homeopatie a prastarej liečebnej tradície.

Podrobnosti k napájacím prepínačom a k regenerácii (výmene) filtračných vložiek nájdete v sekcii "Príslušenstvo k filtrom"

Rozmery filtra: výška=43 cm; priemer=10 cm, prietok=1,5 L/min.

Objem filtračných hmôt: 1,2 l
Maximálna tlaková strata: 0,093 MPa

Dionela FAM1 obsahuje aktívne uhlie s mimoriadne veľkým aktívnym povrchom, vyrábané z kokosových škrupín. Ďalšou zložkou je špeciálny sorbent, ktorý viaže arzén, ale aj olovo a ďalšie ťažké kovy aj pri nízkom pH vody, kedy aktívne uhlie túto funkciu neplní. Filter je bakteriostaticky zaistený oligodynamickým striebrom.

Ďalšie typy filtrov DIONELA:

Záruka originálneho produktu priamo od výrobcu Aqua Aurea, s.r.o. (ČR)

Poznámka: V prípade použitia filtra Dionela na autopatiu, máme pre vás v ponuke aj Autopatickú lahvičku (nádobku), ktorá je určená pre jednoduchú domácu prípravu autopatického preparátu.

Video ukážka filtra Dionela v prevedení zapojenia pod kuchynskú linku so samostatnou batériou:

Hodnotenie zákazníkov

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napísať názor

Dionela FAM1 - filter na pitnú vodu

Dionela FAM1 - filter na pitnú vodu

Vodný filter DIONELA FAM 1 slúži na odstraňovanie širokého spektra cudzorodých látok z pitnej vody ako je chlór, ropné látky, fenoly a pod. Vhodný aj na Autopatiu. Je určený hlavne na úpravu pitnej vody z mestských vodovodov do kuchyne z ktorej pripravujeme nápoje alebo jedlo.

Príslušenstvo

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (8)