Vita vláknina MAXI (1kg) Zväčšiť

Vita vláknina MAXI (1kg)

vlaknina-1kg

Vitavláknina MAXI - vláknina s vitamínmi (prášok) je doplnok zdravej výživy na podporu vytvárania optimálnych podmienok pre správnu činnosť organizmu a trávenia (v práškovej forme). Balenie: 1kg, Natural (bez príchute).

Viac detailov

Ihneď k odberu

Nákupom tohto produktu získate vernostné body v počte 3 bodov. Ak Váš košík bude obsahovať celkom 3 bodov potom ich môžete premeniť na zľavový kupón s hodnotou 0,30 €.


37,50 € s DPH

Akceptujeme platby
Akceptujeme platby
Logo Heureka

Detaily

Vitavláknina MAXI - vláknina s vitamínmi je doplnok zdravej výživy na podporu vytvárania optimálnych podmienok pre správnu činnosť organizmu a trávenia v práškovej forme - Natural (bez príchute).

Čo je vláknina a aká je jej funkcia pre organizmus? 

Zjednodušene povedané, vláknina je nestráviteľná súčasť rastlinnej potravy, ktorá je nosičom živín a odnášačom odpadu. Do zažívacieho traktu vstupuje vláknina plná živín, prechodom zažívacím traktom sa pôsobením enzýmov postupne z vlákniny živiny uvoľňujú, a na vyprázdnené miesto sa viažu odpadové látky.

Od doby, keď človek začal riešiť úlohu, aby bola potrava pre všetkých v dostatočnom množstve, stalo sa odstraňovanie vlákniny z potravín za účelom skoncentrovania cukrov, tukov a bielkovín, základnou potravinárskou operáciou.

Tým sa stalo, že v súčasnej potrave prijímame asi desaťkrát menej vlákniny ako je z fyziologického hľadiska pre náš organizmus potrebné. Na základe súčasných poznatkov o funkciách vlákniny pre náš organizmus môžeme pochopiť, ako sa podieľa tento nedostatok na epidémii civilizačných chorôb v našej súčasnej populácii. Preto najčastejšou príčinou úmrtí sú dôsledky zníženej priechodnosti ciev a zanesenia organizmu odpadovými látkami. Najčastejšie umierame na infarkty, mozgové mŕtvice a rakovinu. 

Potravinový doplnok zdravej výživy VITA vláknina MAXI s vitamínmi je predovšetkým prostriedkom na doplnenie nedostatočného množstva vlákniny v každodenne konzumovanom "potravinovom koši". Významne sa podieľa na vytváraní lepších podmienok pre dobrú činnosť organizmu.

Vláknina má v potrave viacero funkcií. Predovšetkým vykonáva očistu organizmu, a to ako sorbčnými, tak aj mechanickými účinkami, je nositeľom živín v potrave, spomaľuje ich prechod z tráviaceho traktu do krvi, priaznivo ovplyvňuje tráviace procesy, peristaltiku čriev a samotné vyprázdňovanie.

 • Tu si môžete vypočuť zvukovú nahrávku o vláknine od odborníka MUDr. Jozefa Jonáša (ČR), kde sa dozviete hlavne to, prečo je vláknina taká dôležitá pre naše zdravie. Nahrávka je v súbore MP3 a celkové trvanie cca 55 min.

play
>Spustiť audio nahrávku<

Výrobok Vita vláknina Maxi obsahuje:

 •  Vlákninu (rozpustnú a nerozpustnú) - privádza do organizmu živiny a odvádza z organizmu odpadové látky (splodiny metabolizmu).
 •  Mikroživiny (vitamíny a stopové prvky) - vytvárajú priaznivé prostredie pre činnosť črevnej mikroflóry a doplňujú deficit v potravinovom koši.
 •  Makroživiny (minerálne látky) - sýtia vlákninu a tým zabraňujú ich nadmernému odvodu vlákninou z organizmu.
 •  Biologicky aktívne látky (enzýmy) - zúčastňujú sa tráviacich a ďalších procesov v organizme.
 •  Živú laktogénnu mikroflóru (acidofilnú a bifidobaktérie) - trávi potravu, svojimi enzýmami ju rozkladá na organizmom využiteľné zložky, je významnou súčasťou detoxikačnému systému organizmu.

Vlákninová zložka tvorí vo výrobku iba polovicu obsahu, a druhú polovicu tvoria zložky, ktoré zabezpečujú, aby vláknina prirodzeným spôsobom vykonávala svoje funkcie a pritom nepoškodila organizmus. Aby z tela odviedla to, čo je potrebné odviesť, a zanechala v ňom to, čo je nutné ponechať.

A naviac doplnila to, čo je nedostatkové. Pomer 50% vlákniny k 50% živín, podobne ako pomer 1 diel rozpustnej vlákniny k 2 dielom nerozpustnej vlákniny, vychádza z prirodzených priemerných pomerov týchto zložiek v rastlinnej potrave.


Zloženie:

 • Jablčná vláknina jemná, obilné klíčky extrudované, rozpustné vlákniny /pektín a inulín/, mikrokryštalická celulóza, maltodextrin, hydrolyzovaný kolagén, minerálna zmes / vápnik, fosfor, horčík, zinok, železo, meď molybdén, mangán, selén/, zmes lyofilizačne sušených mikrobiálnych kultúr /Lactobacillus acidophilus, Bifidobactérium bifidum, Streptococcus faecium/, zahusťovadlo xanthan, organicky viazané stopové prvky chróm ako glukózový tolerančný faktor, selén a jód, kvasničný bielkovinový hydrolyzát.


Návod na použitie:

 • Zodpovedajúce množstvo Vitavlákniny rozmiešame v pomere 2:1 s vodou, nechať aspoň 10 min. rozpustiť a potom konzumovať buď samostatne alebo pridať do jogurtu alebo iného jedla podľa chuti. Pri príprave nepridávajte do pokrmov s teplotou vyššou ako 45 °C.
 • Skladovať mimo dosah detí! Výrobok nie je určený pre deti do 6 rokov.
 • Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.
 • Trvanlivosť: 12 mesiacov od dátumu výroby.

Doporučené dávkovanie: 15 - 20 g denne

Hmotnosť: 1000 g

Hodnotenie zákazníkov

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napísať názor

Vita vláknina MAXI (1kg)

Vita vláknina MAXI (1kg)

Vitavláknina MAXI - vláknina s vitamínmi (prášok) je doplnok zdravej výživy na podporu vytvárania optimálnych podmienok pre správnu činnosť organizmu a trávenia (v práškovej forme). Balenie: 1kg, Natural (bez príchute).

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)